![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2023/01/325454720_931942418173231_6840203482125855883_n-1132x576.jpg)
Toată noaptea, serviciile speciale ale Primăriei au lucrat în teren pentru a înlătura poleiul. Despre aceasta a anunțat primarul general Ion Ceban într-o postare pe pagina sa de Facebook.
„S-a intervenit atât pe străzile capitalei, cât și pe drumurile spre suburbii.
Material antiderapant a fost împrăștiat pe drumuri, trotuare, pe căile de acces către instituțiile educaționale, în curțile de bloc, în stații și în parcuri”, a declarat Ceban.
Edilul roagă locuitorii Capitalei să fie cât mai atenți la drum fie că sunteți cu mașina, fie că vă deplasați pe jos.