![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2020/07/DSC1647e486f-1024x670.jpg)
În următorii patru ani, locuitorii Capitalei așteaptă de la consilierii CMC profesionalism, responsabilitate, implicare, dedicație și, nu în ultimul rând, maturitate politică.
Este unul dintre mesajele pe care le-am transmis de la tribuna primei ședințe de constituire a Consiliului municipal Chișinău, acolo unde au și fost validate mandatele tuturor celor 51 de aleși. Locuitorii Capitalei nu ne-au ales pentru certuri și scandaluri politice, ci ca să le furnizăm rezultate și să le soluționăm sutele de probleme.