![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2020/05/ceban-1132x670.jpg)
Primarul Capitalei, Ion Ceban, a anunțat că în curând va fi lansată Hartă interactivă de monitorizare a lucrătorilor sociali și voluntarilor. În prezent, proiectul este la etapa de testare.
Potrivit edilului-șef, peste 2000 de beneficiari sunt monitorizați zilnic de angajații Direcției generale asistență medicală și sănătate a municipiului Chișinău. Doar pe parcursul săptămânii trecute la linia fierbinte a direcției au fost recepționate 550 de apeluri.
În perioada pandemiei, municipalitatea continuă să ofere pachete cu produse alimentare familiilor socialmente vulnerabile.