![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2019/07/646x404-2-2-768x436-1132x670.jpg)
La sediul Inspectoratului General al Poliției de Frontieră a avut loc o vizită de curtoazie a domnului Lars Johann Lonnback, șeful Misiunii Organizației Internaționale pentru Migrație (OIM) în Republica Moldova, transmite Breaking News.
În debutul discuțiilor, domnul Rosian Vasiloi a fost felicitat cu ocazia numirii sale în funcția de șef al Poliției de Frontieră și a fost încredințat de deschiderea totală din partea OIM spre continuarea cooperării bilaterale.
În contextul cooperării fructuoase desfășurate de-a lungul anilor, domnul Rosian Vasiloi a reiterat importanța relațiilor de conlucrare și necesitatea amplificării acestora prin diferite acțiuni concrete, care într-un final să aducă plus valoare activității Poliției de Frontieră.