![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2021/12/12289632549273478561580111439934908281687n-1608888472f4el19j-1132x670.jpeg)
De sărbători, Moș Crăciun va locui în Parcul Catedralei Mitropolitane, spre bucuria tuturor copiilor! Declarația a fost făcută de primarul general, Ion Ceban, în cadrul evenimentului de inaugurare a Căsuței lui Moș Crăciun.
„Căsuța lui Moș Crăciun și-a deschis ușile în Parcul Catedralei Mitropolitane! Toți copiii care nu au reușit să-i scrie o scrisoare lui Moș Crăciun, pot să-i șoptească Moșului, toate dorințele, să-i cânte un cântec, să-i recite o poezie și desigur să facă poze”, a declarat edilul capitalei.
Evenimentul de inaugurare a Căsuței lui Moș Crăciun, organizat de Primăria Chișinău, a continuat cu un concert extraordinar cu participarea copiilor de la mai multe Studiouri muzicale împreună cu artiști autohtoni. Zilnic, Căsuța lui Moș Crăciun va putea fi vizitată între orele 17.00 – 19.00, iar în zilele de weekend între orele 14.00 – 19.00.
„Micuții vor avea parte de cadouri dulci din partea Moșului, iar intrarea pentru toți copiii este gratuită. Sărbători fericite!”, a conchis Ion Ceban.