![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2020/04/doctor-wearing-respiratory-mask-and-holding-the-TLMXA39-min-2-scaled-1132x670.jpeg)
Nu și-a văzut familia de o lună și, pentru prima dată în viață, va sărbători Paștele singură, într-un cămin studențesc din Capitală.
Vorbim despre Victoria Gnaciuc, rezidentă în anul trei la specialitatea Pediatrie din cadrul Universității de Stat de Medicină și Farmacie ”Nicolae Testemițanu”. Tânăra spune că nu a putut sta deoparte și a decis să lupte pentru viața pacienților alături de colegii săi de la Spitalul Clinic municipal de Boli Contagioase pentru Copii. Cum arată rutina zilnică a Victoriei, aflați dintr-un interviu realizat de reporterii de la postul de televiziune NTV Moldova.