![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2020/05/Victory-Memorial-and-Eternal-Flame-Chisinau-Moldova-2-1280x720-1132x670.jpg)
Se apropie una dintre cele mai îndrăgite de mulți dintre noi sărbători – Ziua Victoriei. Sunt convins că în acest an, de 9 Mai, în detrimentul conjuncturii negative și contrar provocărilor ce țin de pandemie vom sărbători cu demnitate cea de-a 75-a aniversare a marelui eveniment.
9 Mai este ziua eliberării de nazism, este ziua memoriei, ziua tristeții, dar și a bucuriei.
Aproape în fiecare familie există propria istorie despre război – haideți să ni le amintim și să le povestim copiilor noștri, să vizionăm împreună cu ei filmele despre război și să cântăm melodiile din anii de război.