![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2024/02/592abe6e41d48ed65d89e589d837f0f9-1132x670.jpg)
Zeci de oameni au ieșit astăzi, 2 februarie, în fața Guvernului din municipiul Chișinău pentru a protesta.
Cu pancarte în mâini pe care scrie: „Opriți creșterea prețurilor”; „Achitați salariile oamenilor”; „Opriți distrugerea”, oamenii scandează: „Jos PAS, jos Maia Sandu”.
Protestul a fost organizat de Blocul Comuniștilor și Socialiștilor, care susțin: „Suntem uniți și vom lupta în continuare pentru prosperitatea Republicii Moldova”.
Video: Newsmaker.md