![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2021/01/8336ef3af0b616358ca5e0e5646ab99e3ee5b9922bc61634c87e46cadc8ccc3d-1132x670.jpg)
Președinția a confirmat că Maia Sandu a înmânat diplomă semnată de către predecesorul său, Igor Dodon. Într-un răspuns oferit pentru postul de televiziune Primul în Moldova, reprezentanții instituției au declarat că Președinția a verificat, astăzi, toate cele 105 diplome. Una singură este greșită – cea care a fost scoasă la tipar prima, de probă.
“Este o greșeală umană a personalului tehnic”, au declarat reprezentanții Președinției.
Amintim că șefa statului, Maia Sandu, a înmânat diplome elevilor eminenți din țară. O tânără a publicat o poză pe Facebook din care se vede că diploma este semnată de Igor Dodon, însă la scurt timp a șters postarea.
![](https://breakingnews.md/wp-content/uploads/2021/07/photo_2021-07-15_08-44-52-473x1024.jpg)