
O femeie în vârstă de 27 de ani a fost înjunghiată, miercuri după-amiază, în incinta unui mall din Timișoara, fiind transportată de urgență la spital. Suspectul, un bărbat de 49 de ani, despre care se presupune că ar fi fost fostul ei partener, a fost imobilizat la fața locului de un agent de pază și ulterior preluat de polițiști.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, incidentul a fost semnalat în jurul orei 14:54 prin apel la 112, polițiștii confirmând cele sesizate la sosirea la fața locului. Femeia a fost găsită rănită, iar agresorul a fost reținut.
Surse din presa locală indică faptul că între cei doi ar fi existat o relație de aproximativ șapte ani, recent încheiată, iar atacul ar fi fost declanșat pe fondul despărțirii.
După agresiune, bărbatul ar fi încercat să fugă, însă a fost oprit de agentul de pază al centrului comercial.
Cadrele medicale au precizat că victima a fost internată în stare critică, prezentând multiple leziuni severe, inclusiv traumatisme interne, și a fost supusă unei intervenții chirurgicale de urgență.
Suspectul se află în custodia poliției și a fost reținut pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat procurorilor cu propunere de arestare preventivă.
Pentru știri de ultimă oră, urmărește-ne pe canalul nostru de TELEGRAM!

